Arany János Tagóvoda
3300 Eger Arany János u. 16.
06-30-491-1426
aranyovi@ekvi.hu

Eger város legkisebb óvodája vagyunk, két csoportunkba – mely heterogén – 56 gyermek jár. Óvodánk zöld övezetben a belvárosban található, családi házak szomszédságában.

Nagy zárt udvarral rendelkezünk, a hatalmas fenyőfáink jelzik, hogy több generáció is felcseperedett már „nálunk” – 2003-ban ünnepeltük fennállásunk 100. évfordulóját!

A belváros adta előnyöket kihasználva (Érsek-kert, Stadion, Forrás Szabadidőközpont, Gyermekkönyvtár, Harlekin Bábszínház, stb.) rendszeresen kirándulunk, futunk, kézműves foglalkozásokon veszünk részt, könyvtárba, bábszínházba járunk.

Alapítványunk – Szemünk Fénye Alapítvány – oktató, nevelő, gondozó munkánk tárgyi feltételeinek javítását segíti.
Ebben az egységben gondolkodva valósítjuk meg a Reforméletmód Programunkat, melynek célja: az egészséges életmódra nevelés, az egészség megőrzése, a mozgás és rendszeres testedzés megkedveltetése!